Училиште во тетовско мета на крадци

Ограбено уште едно основно училиште овојпат во тетовско. 

Основното училиште „Фан Ноли“ било мета на крадци кои влегле со помош на погоден предмет и одзеле 17 мини лап-топ компјутери, вредни 120.000 денари.

Полицијата работи на расветлување на случајот.

04.03.2014 - 11:54
Фото: 
Дневник

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега