Блесна сонце - еве ги моменталните температури низ Македонија

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

К.Паланка

+10

Струга

/

Кочани

/

Страцин

+12

Ресен

/

Делчево

+10

Куманово

+11

Крушево

+5

Смојмирово

   +9

Маџари

+13

Кичево

/

Струмица

+10

Тетово

/

М.Брод

+5

Велес

/

П.Шапка

   +3

Буково

+8

Неготино

+14

Гостивар

   +8

Ѓавато

/

Д. Капија

+13

Стража                       

   +4

Плетвар

+6

Удово

/

Маврово

   +6

Пресека

+8

Гевгелија

/

Дебар

/

Железнец

+7

Кула

+12

Битола

/

Штип

/

Петровец

+14

Прилеп

/

Сарамзалино

  +12

 

 

Охрид

/

Павлешенци

/

 

 

04.03.2014 - 11:54

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега