ВИДЕО: „Слобода или смрт за Украина“ - се обединија навивачите на Динамо и Шахтјор

Поради немирите кои со месеци беснеат во Украина, минатата недела беа одложени натпревари од фудбалското првенство, а кризата ги обедини навивачите на Шахтјор и на Динамо кои заедно заиграа фудбал со што сакаа да покажат единство, а воедно го осудија мешањето на Русија.

На стадионот ечело „Слобода или смрт за Украина“.

04.03.2014 - 10:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега