Не знаела дека е бремена - се породила во тоалет

Една жена од Велс се породила во тоалет иако не ни знаела дека е бремена. Се работи за 25-годишната Гејнор Жепка која на 16 февруари почуствувала силни болки во стомакот, и иако мислела дека се работи за воспаление на дебелото црево, сепак донела бебе на свет, иако не ни знаела дека е бремена.

Оваа девојка која работи како продавачка во маркет кревала тешки кутии без мака, дури и еден ден истрчала маратон, но не почуствувала никакви болки. 

- Се разбудив со силни болки во стомакот. Се чуствував како некој да ме боде со нож. Отидов во тоалетот. Кога се напнав бебето само излезе од мене, вели мајката. 

Инаку, девојката во текот на бременоста имала редовен циклус и се здебелила само 6 килограми.

 

 

04.03.2014 - 09:03

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега