ДУИ одлучи: Ќе има предвремени парламентарни избори

Централното претстедателство на ДУИ вечерва донесе одлука- пратениците од оваа партија ќе поднесат иницијатива за распуштање на парламентот откако не беше постигнат договор со ВМРО- ДПМНЕ за консензуален кандидат.

Иницијативата итно ќе биде доставена до Собранието.

Со ова останува можноста изборите да се одржат во ист ден со вториот круг на претсдетелските избори.

27.02.2014 - 19:15

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега