Алекса Перовиќ му напиша песна на Даниел Кајмакоски!

За Алекса Перовиќ, еден од учесниците на музичкото шоу Икс-Фактор е познато дека одлично пее, но исто така ова младо момче и одлично пишува песни.

Алекса открива дека најмногу се дружи со Илма, Даниел и Лукијан, и дека напишал песна за својот колега и пријател Даниел Кајмакоски.

- Даниел сака да сними песна на српски. Ми даде матрица и јас му напишав текст. Го зафркавам дека имам песна за него, а тој со нетрпение сака да ја слушне. Супер е што се дружиме. На Илма, Данил и Лукијам можам секогаш за се да им се обратам и да им побарам помош, вели Алекса.

 

21.02.2014 - 16:02

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега