ВИДЕО: Сакаме слобода и држава без политичари- Украинка го моли светот за помош

Јас сум Украинка. И во моментов се наоѓам во центарот на мојот град. Сакам да знаете зошто илјадници луѓе од мојата држава се излезени на улица. Има само една причина – сакаме да бидеме слободни од диктатура, слободни од политичарите, кои работат само за себе, кои се спремни да убиваат, да тепаат, да повредуваат луѓе, за да ги зачуваат парите, имотите и власта. Сакаме луѓето кои се тука, кои се храбри и достоинствени граѓани, да имаат нормален живо. Можеби утре ќе останеме без интернет, без телефони, сакаме само да бидеме слободни. Ние сме слободни во срцата во нашите мисли но сакаме слобода и во нашата држава...

21.02.2014 - 15:47

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега