Автомобил и автобус се искршија на патот Тетово-Попова Шапка - четири лица во болница

Страотна сообраќајна несреќа се случила утрово околу 9 часот и 10 минути на регионалниот пат Тетово-Попова Шапка, во близина на Гајре.

До сообраќајната несреќа дошло кога  автомобил „Поло“ со тетовски таблици управуван од 35-годишниот Ш.Ф и автобус „Даф“ со тетовски таблици што го управувал 60-годишниот тетовчанец Н.И се судриле, при што со повреди се здобиле четири лица.

 

Со тешки телесни повреди се задобила сопатничката од „Полото“ 38-годишната К.Ф која има скршеница на клучната коска и која по укажаната помош во тетовската клиничка болница е задржана за натамошно лекување. Задржан за обсервација е уште еден сопатник, додека возачот и третиот сопатник задобиле лесни повреди и пуштени се дома, пренесе МИА.

Полицијата ги истражува причините поради кои дошло до несреќата.

 

21.02.2014 - 14:34

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега