Трагедија- почина тригодишното девојче кое ги освои корисниците на Јутјуб

 

Почина тригодишната Меди Типет која за неверојатно кратко време ги освои симпатиите на корисниците на Јутјуб. Нејзината смрт го шокираше светот.

 

Со само три години, Меди почина поради компликации настанати од обична настинка.

Вирусот којшто и го нападнал организмот, го оштетил срцето, по што нејзиниот краток живот добил ненадеен крај.

Со ова видео малата Меди стана вистински хит и успеа да собере  речиси 10 милиони прегледи па денес го чествува нејзиниот живот.

21.02.2014 - 14:34

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега