Моќта на жените е во образованието- Салма Хаек и убава и паметна

Познатата холивудска актерка Салма Хаек многу се залага за моќта на жените.

Таа заедно со дизајнерката на "Гучи", Фрида Џанини, и со пејачката Бијонсе го водат проектот "Ѕвоно за промена  лансиран лани за промовирање на образованието, здравјето и правдата за девојките и жените низ целиот свет.  Таа најави многу промени во проектот и вели дека сето тоа ќе биде изненадување за жените.

Таа и овој пат докажа дека освен што важи за секс симбол и е и многу паметна жена. 

21.02.2014 - 14:22

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега