Штипјанец и приредил хорор на сопствената баба за 1.500 денари

Момче од Штип си ја ограбило сопствената баба.

Се работи за 20-годишниот Д.Т. и уште две 23-годишни лица од Штип кои на петти месецов влегле во станот на 75-годишната Ѓ.Т. на улицата Гоце Делчев и со употреба на сила и закана и одзеле 1.500 денари.

Истите ќе си заработат соодветна кривична пријава за делото кое го направиле.

21.02.2014 - 13:06
Фото: 
сител

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега