Актер исфрлен од серијата „Библија“ бидејќи многу потсетувал на Обама

Мароканскиот актер Мохамен Мехди Узаин , кој се прослави со улогата на Сатана во серијата „Библија“, остана без сојата улога во продолжението на овој серијал, поради тоа што премногу личи на Барак Обама.

 

Главната причина за неговото исфрлање од серијата било тоа што на продуцентите им здосади сите да го споредуваат со американскиот претседател.

Продуцентите подготвуваат филм наречен „Божиј син“ кој треба да биде продолжение на новата верзија на „Библија“, но овој пат во актерската екипа нема да биде Узаин.

21.02.2014 - 12:38

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега