ВО ЖИВО: Хорор во Киев - погледнете што се случува

И покрај постигнатиот договор за решавање на кризата во Украина, и денеска се пролева крв низ улиците.

Министерството за здравство изутринава соопшти дека бројот на загинати во Киев од почетокот на немирите во украинскиот главен град во вторникот достигнал 77 лица. Повредени се 577 луѓе, од кои 369 побарале

Утрово демонстрантите отворија оган кон полицијата, и се обидоа да се пробијат кон зградата на Парламентот.

Што се случува во Украина во живо може да следите ОВДЕ.

21.02.2014 - 10:59

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега