ФОТО: Хигиеничарка по грешка оштетила уметничко дело вредно милион долари!

Уметиничка инсталација чија вредност се проценува на повеќе од милион долари, е уништена, благодарение на една хигиеничарка од Дортмунд која мислела дека се работи за ѓубре.

Делото на германскиот уметник Мартин Кипенберг било целосно оштетено, но не сакал да прави скандал па се решил да го изложи  и покрај штетата која му е нанесена.

Хигиеничарката не знаела дека се работи за уметничко дело, па го оштетила додека го чистела.

Погледнете...

21.02.2014 - 10:32

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега