ВИДЕО: Близначки кои пеат од срце - преслатко

Речиси сите деца се фасцинирани од анимираниот филм „Frozen“, а меѓу нив се најдоа и слатките 4 годишни близначки Меди и Зое. Девојчињата  не се импресионирани само од филмот, туку и од саундтракот од оваа авантура за маѓепсаното царство во кое владее вечна зима, па затоа тие ја научиле оваа песна  на памет и ја снимиле, секоја посебно, со своја изведба ја испеала песната „Let it go“. Слушнете ги овие прекрасни девојчиња кои се хит на Интернет.

 

20.02.2014 - 19:44

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега