Дури и една капка вода може да ја убие оваа жена- еве зошто

 

Рејчел неможе долго да седи во када и да ужива додека се бања, таа не смее да конзумира вода бидејќи нејзиното грло веднаш ќе потече.

Таа има само 26 години и не смее да го напушти домот штом се заоблачи бидејќи е алергична на вода. Нејзината алергија е толку опасна што ако само една единствена капка падне на нејзината кожа веднаш ќе поцрвени и ќе добрие ситни точки во вид на сипаници.

Рејчел не може да најде ниту утеха во прегратките на нејзиниот сопруг бидејќи неговата плунка при бакнувањето ќе предизвика алергија кај саканата.

Оваа болест е многу ретка а Рејчел е само една од околу 35 луѓе во светот кој патат од вакво нешто.

"Тешко ми е да не пијам ништо ладно. Незнам поради која причина но чај и сок можам да пијам бидејќи ми е полесно. Алергична сум дури и на солзи, вклучувајќи ја и мојата крв кога е во контакт со мојата кожа” вели Рејчел.

Таа својата алергија ја приметила кога имала 12 години а како растела осипот станал се поголем.

20.02.2014 - 14:14

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега