Куманово: „Ако ни дадеш пари нема да платиш казна"

43-годишниот Б.А. од Скопје заработи кривична за измама и 37-годишниот И.Ј. од Куманово за помагање.

Во октомври 2013 година, пријавените го довеле во заблуда М.П. сопственик и управител на ДПТУ „С.С.“ ДООЕЛ-Куманово дека ќе му овозможат да не плати глоби во износ од 3.250 евра изречени од Управата за јавни приходи, а за услугата  М.П. преку И.Ј. му дал 1.500 евра на Б.А.

20.02.2014 - 13:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега