Кличко: Пратениците мора итно да се сретнат и да најдат излез од кризната ситуација

Виталиј Кличко кој е еден од лидерите на украинската опозиција побара итно одржување на седница на Парламентот.

 

Денеска во 15 часот (13 часот по Гринич) пратениците мора итно да се сретнат во обид да изнајдат излез од кризната ситуација изјави Кличко.

 

Тој повторно нагласи дека бара одржување предвремени парламентарни избори во Украина.

20.02.2014 - 12:54

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега