Крадец од Скопје се збогати за 600.000 денари - еве како

Ограбена уште една куќа, овојпат во Скопје. Синоќа на улицата „Вашингтонска“ засега непознат сторител со употреба на сила извршил тешка кражба во домот на 28-годишниот З.З од каде одзел златен накит.

Крадецот на овој начин преку ноќ се збогатил за 600.000 денари. 

Полицијата работи на случајот.

20.02.2014 - 12:48

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега