ВИДЕО: Колку се издржливи авионите?!

На YouTube е објавено видео во кое е снимено слетување на Boeing 767 за време на турбуленции.Од снимката се гледа како крилата на авионот се искривуваат под воздушниот притисок додека пилотот се обидува безбедно да слета на пистата.

Погледнете ја издржливоста на авионите....

18.02.2014 - 15:35

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега