Еве која песна ќе ја пее Даниел во утрешното издание на X-Factor

Во шестото live издание од најгледаниот музички натпревар „Х Фактор“ ќе погледнеме извонредни настапи од учесниците кои овој пат имаа малку повеќе време за вежбање на истите. Знаеме сите дека поради грипот минатиот вторник немаше елиминациона вечер, но затоа овој вторник се очекува вистински спектакл

Како што пишува порталот ТВ Пакет нашиот Даниел Кајмакоски ќе се претстави со песната „Stay“ од Hurts. Останатите тројца учесници за кои штотуку добивме информација се Алекса Перовиќ кој ќе ја пее песната „Поглед у тами“ од Сергеј Четковиќ, Илма Карахмет ќе се претстави со хитот „Hurt“ од Кристина Агилера и тука е Харис Чато со песната „Није хтјела“ од Кемал Монтено.

17.02.2014 - 22:55

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега