Проверете дали утре во вашата населба ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје ги известува граѓаните дека утре без електрична енергија ќе останат неколку скопски населби.

Во периодот од 09.00 до 13.00 часот, дел од корисниците од општина Петровец – делот кај центарот, во Петровец, а во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од ул. Ѓорѓи Капчев – подулици бр.20, 22 и 24. во општина Аеродром.

 

Во периодот од 09.30 до 10.30 часот, дел од корисниците од ул. Орце Николов лоцирани спроти општина Центар ќе бидат без струја.

17.02.2014 - 15:54
Фото: 
Капитал.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега