Фејсбук може да одреди колку ќе ви трае врската

Освен што неодамна се појави апликација со која Фејсбук ви кажува дали ви е дојдено време за брак, верувале или не, Фејсбук може да одреди иколку ќе трае вашата врска.

Аналитичарот на социјалната мрежа, Богдан Стејт, ги анализирал сите парови кои имаат профил на Фејсбук, па сфатил дека доколку три месеци додека се во врска имаат профил, а врската им функционира, големи се шансите да потрае.

Тој анализирањето го започнал во 2008 година, а го завршил по цели две години. СПоред него, паровите кои ќе ги преживеат рвите три месеци, ќе бидат во врска повеќе од 4 години.

Во анализите учествувале лица до 23 години кои се во врска.

 

17.02.2014 - 10:46

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега