Евакуација на трговскиот центар „Скопје Сити Мол"

Во трговскиот центар Скопје Сити Мол утре ќе биде изведена полчасовна вежба за евакуација. 

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека вежбата за евакуација на Скопје Сити Мол се изведува согласно законската обврска.

Вежбата ќе започне во 7:30 часот, а ќе трае до 8 часот.

17.02.2014 - 10:18
Фото: 
Лидер.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега