Младата Сузана нема веќе да прави далавери - скопската полиција ја смести во Идризово

Скопската полиција вчера ја лишеше од слобода 29 годишната скопјанка Сузана Д., која треба да одлежи затворска казна од две години.

Според информациите од скопската полиција, Сузана била осудена на казна затвор поради сторено кривично дело “ перење пари и други приноси од казниво дело”.

Скопјанката Затвор – Идризово.

 

14.02.2014 - 13:12

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега