Еве кои улици утре ќе останат без вода

Без вода утре од 9 часот до завршување на градежни работи ќе останат  корисниците од улиците „Никола Тримпаре“, „Дебарца“ и „Борка Талевски“, соопштија од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Прекинот со водоснабдување е поради изведување водоводен приклучок од Ф – 80 мм  на ул.„Никола Тримпаре“ бр.8 во населбата Центар.

12.02.2014 - 18:37

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега