Гугл нуди награда од 1,6 милиони долари

Американската компанија Гугл ќе доделинаграда од 1,6 милиони долари за четиринепрофитни организации кои ќе понудат најдобри предлози за решавање надолгорочните социјални проблеми во Бразил, објавија од компанијата.  Гугл исто така најавидека ќе понуди техничка помош за овие организации да ги лансираат своите проекти.

12.02.2014 - 14:20

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега