Струмичанец го "шетал" пиштолот од вујкото со кој биле вршени кражби

 

30-годишниот струмичанец Р.Ј. си заработи кривична пријава поради сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

При претрес во домот на пријавениот бил пронајден пиштол за кој не поседувал соодветна документација. Пиштолот припаѓал на неговиот вујко со кој извршил тешка кражба во возило.

 

11.02.2014 - 14:28
Фото: 
А1.он

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега