Неколку скопски улици денеска ќе останат без вода

 

Жителите на неколку скопски улици денеска ќе останат без вода за пиење.

Се работи за жителите на улиците „Стојна Стевкова“, „Јајце“ и „378“ кои од 9 часот се без вода.

Прекинот е поради изведување на приклучок профил Ф-250 милиметри на улицата „Стојна Стевкова“ на раскрсница со улицата „Јајце“, а ќе трае се до изведување на работите.

10.02.2014 - 11:07
Фото: 
Црнобело

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега