Медицинскиот факултет добива нова Лабораторија

Медицинскиот факултет добива нова лабораторија. Денеска во Институтот за патологија ќе биде промовирана Лабораторија за молекуларна патологија и експериментална генска терапија.

На промоцијата ќе присуствува премиерот Никола Груевски, заедно со министерот за образование, Спиро Ристовски.

10.02.2014 - 10:28
Фото: 
влада.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега