Перо Антиќ доби медал од грчкиот претседател Папуљас

Македонскиот репрезентативец Перо Антиќ заедно со својот клуб Олимпијакос доби медал за заслуги.

По повод освојувањето на пехарот во Евролигата, кошаркарите на Олимпијакос беа на прием кај претседателот на Грција Каролос Папуљас кој им ги врачи медалите.

Играчите на Папуљас му дадоа дрес со неговото име и топка.

ФОТО: Хитпортал 

најчитано сега