Кои скопски населби утре ќе бидат без вода?

Дел од скопските населби утре без вода.

Без вода ќе останат дел од корисниците лоцирани на булеварот „Видое Смилевски-Бато“ згради бр.10 и 11. Прекинот ќе биде од 9 часот се до завршување на дефектот.

РЦУК–Скопје, информира дека прекинот е поради преместување од ниска на висока зона и од висока на ниска зона на овој булевар во Реонски Центар - Лисиче. 

04.02.2014 - 16:04
Фото: 
водаинфо.мк

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега