Не работи 192 - еве каде да се јавите ако ви треба полиција

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека поради технички проблем во прекин е телефонската линија 192. Сите граѓани кои имаат потреба да пријават нешто во полиција да го користат телефонскиот број 195.

04.02.2014 - 11:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа