iPhone 6 ќе има стакло од сафир

Андроид уредите веќе ќе користат „горила“ стакло со многу повисоки нивоа на издржливост.

Според многумина експерти, компанијата Apple не е задоволна од сегашниот квалитет на екранот на iPhone 5S и за тоа планира да лансира ново стакло со сафир во составот за новиот модел на паметниот телефон.

Сафирот е вториот најголем издржлив материјал во светот по диамантите, но е евтин и лесен за производство, ако биде реализирана новата технологија.

31.01.2014 - 15:54

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега