Кои населби ќе бидат без електрична енергија?

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, ги известува граѓаните дека на ден 03.02.2014 год. (среда)  без снабдување со електрична енергија ќе останат:

·         од 11:30 – 15:30 часот, корисниците  од дел  од  ул. Иван цанкар.(општ.Карпош )

·         од 9:30 – 15:30 часот, корисниците од дел од ул.ЃурчинКокале. (општ.Ѓорче петров)

·         Корисниците од индустриските објекти кај клучката на Матка, корисниците на аубински пат и корисниците околу училиштето во Сарај (општ.Сарај ) брза електрична енергија ќе останат од 11.30 часот на ден 03.02.2014 година до 15.30 часот на ден 04.02.2014 година.

31.01.2014 - 15:05
Фото: 
денешен

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега