Забрана за движење на тешки товарни возила од Крак преку Маврово до Дебар

На патниот правец Крак - Маврово - Дебар од 17 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила поради интензивни снежни врнежи, соопшти Диспечерскиот центар на ЈП „Македонијапат“.

Укината е забраната за тешки товарни возила преку планиснкиот премин  Ѓавато, на патниот правец  Ресен - Битола, што попладнево беше воведена, исто така, поради  обилни снежни врнежи.

28.01.2014 - 18:23

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега