Заврши собраниската расправа по измените на Законот за основање агенции за привремени вработувања

Собранието на Република Македонија  ја заврши расправата по Предлог-закон за изменување и дополнување на Законот за  агенциите за привремени вработувања во прво читање.

На барање на пратеничката група од ДПА која продолжува со протестот поради, како што рече пратеникот Беким Фазли, дискриминацијата на говорите на пратениците Албанци, претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски даде пауза од еден час.

28.01.2014 - 15:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега