Почина жирафата Орка во скопската Зоолошка

Од засега непознати причини, почина жирафата Орка, миленик на посетителите на скопската Зоолошка градина, објавува НОВА.

Како што пишува НОВА, оваа неофицијална информација сеуште не е потврдена од директорот на Зоолошката градина. 

Жирафата Орка пристигна во Скопје во септемви 2012, кога беше одбележан нејзиниот втор роденден. Таа беше донација од Орка Холдинг Групацијата-Фондација Илија Камчев.

24.01.2014 - 09:36
Фото: 
Курир

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега