Филмот "Волкот од Волтстрит" цензуриран поради експлицитни сцени

Публиката во една од обединетите Арапски Емирати за време на проекцијата на еден од најпознатите филмски хитови "Волкот од Волтстрит" во кој главната улога ја има Леонардо Ди Каприо, ја напушти кино салата збунета а повеќето од гледачите се жалеле на тоа дека не ја сфатиле, поентата на филмот.

Од филмот е цензурирана една третина односно тргнати се сите експлицитни сексуални сцени , сцените со пцовки (точно 506) и конзумирање дрога.

Со сечењето на филмот од цели  три часа, публиката на само три четвртини, поентата беше сменета и публиката остана збунета.

16.01.2014 - 15:59

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега