ФИФА14: Меси умира на терен по постигнат гол ?!? (ВИДЕО)

Голем „кикс“ се случи во една од најпознатите игри во светот ФИФА 14, поради што е видена смрт на теренот. 

И тоа не смрт на било кого, туку на најдобриот светски играч Лионел Меси чиј лик се наоѓа на обвивката на играта. 
По постигнат  погодок Меси  тргнува да се радува но одеднаш паѓа и останува вкочанет на тревата а таа вест многу брзо се проширила на интернет. 
05.01.2014 - 14:55

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега