Трагедија: Десетгодишно дете загина на минско поле

Медиумите од Бања Лука јавуваат дека се случила огромна трагедија кога 10 годишно дете загина денеска во екплозија во минско поле во местото Карановац кај Петрово во Република Српска.

До несреќата дошло кога детето и таткото собирале старо железо на минско поле. Детенцето починало на местото на настанот, а таткото се здобил со сериозни повреди и изгореници по што е префрленво болница.

 

05.01.2014 - 10:52

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега