ФОТО: Забранет влез за Фемили Аеродром во салата во Кавадарци

Фени Индустри го задржува својот став и повторно почитувајќи ги прописите на МКФ нема да дозволи присуство на вашата навивачка група за време на натпреварот во вторник во Кавадарци, се вели меѓудругото во соопштението на Фени испратено до МЗТ Скопје.

Актуелниот шампион својот втор меч од полуфиналниот дел на плеј-офот го игра вечерва во 19 часот во салата Јасмин во Каваарц. Тимот од Аеродром има водство од 2:0, откако во оваа серија влезе со предност, поради подобриот скор на табелата.

Мечот започнува во 19 часот

најчитано сега