ФОТО: Како можеше да објави ваква фотографија по несреќата на Шумахер? - Хамилтон го разгневи светот

Луис Хамилтон предизвика бура од негативни реакции кога на својот профил прикачи фотографија од скијање, откако Шумахер се повреди при скијање и заврши во болница.

Возачот на Формула 1 ја објави фотографијата само два дена по страотната несреќа на француските Алпи по која Шумахер беше опериран и се бори за живот.

- Срамота, арогантен си и безчуствителен, се дел од коментарите.

 

02.01.2014 - 09:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега