Во експлозија во Прага тешко повреден палестинскиот амбасадор

Палестинскиот амбасадор во Чешка, Џамал ал Џамал е тешко повреден во експлозија која се случила во неговиот стан, каде престојувало и неговото семејство, јавува дописникот на МИА од Прага.

Според портпаролот на Амбасадата, Набил ел Фахел полицијата се уште се наоѓа на местото на несреќата но засега не се откриваат причините за експлозијата, тој вели дека се уште не знае каква е неговата здравствена состојба во врска со повредите.

01.01.2014 - 15:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега