Тетовски арамија доби новогодишен “подарок“ вреден половина милион денари

Засега непознат крадец провалил во куќата на 41 годишниот Б.М. лоцирана на улицата „Јордан Златаровски“ и оттаму си заминал со 540.000 денари.

Кражбата се во неделата, кога крадецот преку прозорец влегол во куќата на Б.М. и успеал да украде 8.000 евра и разновиден златен накит.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

 

31.12.2013 - 15:28

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега