Трагедија: Со Џипот прегазил двајца пешаци

Две лица загинаа во страотна сообраќајна несреќа во Белград. Синоќа машко лице на возраст околу 35 години и жена на возраст од околу 30 години биле прегазени од Џип.

Возачот на џипот е полесно повреден, а се работи за 60-годишен маж.

Инаку, инцидентот се случил во населбата Дедиње.

31.12.2013 - 13:27

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега