Грција од утре на чело на ЕУ

Грција од утре и официјално го превземе шестмесечното претседавање со Европската Унија.

Грците ветија дека нивното претседавање наредните шест месеци ќе биде Спартанско, а за раководењето, е одвоен буџет од 50 милиони евра.

Со тоа, Грција има 10 милиони евра помалку од Ирска која досега претседаваше со ЕУ.

31.12.2013 - 11:49

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега