Трагедија: Почина тригодишното детенце кое падна од трети спрат во Тузла

Трагедија ги потресе жителите на Тузла. 3-годишното детенце кое во саботата паднало од прозорец од трети кат откако станало од спиење, починало утрово во Универзитетската клиника во Тузла.

Детенцето по несреќата веднаш било  пренесено во Ургентниот центар со тешки повреди на главата.

Според неофицијални информации, тригодишното дете, спиело, се разбудило и дошло до прозорецот кој скоро не можел да се отвори, но некако го отворило и паднало на бетонот.

30.12.2013 - 15:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега