Села: ДПА е подготвена за предвремени избори

Демократската партија на Албанците (ДПА) е подготвена за предвремените парламентарни избори, кои веројатно ќе се одржат во март следната година, вели заменик претседателот на партијата Зијадин Села, пренесува агенцијата ИНА.

Според ИНА, Села ја обвинил ДУИ дека ја заборавила цената што ја плаќаат Албанците во земјава откако партијата на Ахмети е на власт.

29.12.2013 - 12:15
Фото: 
kicevo.mk

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега