Пролет во половина Македонија - еве ги моменталните температури низ земјава

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

ПУНКТ

Т(°c)

К.Паланка

+8

Струга

+8

Кочани

+10

Страцин

+7

Ресен

+6

Делчево

+11

Куманово

+8

Крушево

+4

Смојмирово

+12

Маџари

+7

Кичево

+5

Струмица

+10

Тетово

/

М.Брод

+6

Велес

/

П.Шапка

-1

Буково

+6

Неготино

+12

Гостивар

+4

Ѓавато

+5

Д. Капија

 +11

Стража                       

+4

Плетвар

+6

Удово

 +10

Маврово

+3

Пресека

+5

Гевгелија

 +10

Дебар

+9

Железнец

+9

Кула

+8

Битола

+7

Штип

+8

Петровец

+8

Прилеп

+9

Сарамзалино

 +10

 

 

Охрид

+9

Павлешенци

+9

 

 

 

 

28.12.2013 - 12:27

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа